Реал (Мадрид) си върна аванса от 4 точки пред Барселона във временното класиране на Ла Лига. Това стана факт след победа с 2:0 над Алавес в двубой от 35-ия кръг на първенството.

Резултатът откри Карим Бензема от дузпа в 11-ата минута, а в 51-ата Марко Асенсио оформи крайния резултат.

Успехът приближи "кралете" до 34-а титла в Испания. До края на шампионата има 3 кръга.

Двубоят започна с по една възможност и за двата тима. В 11-ата минута се стигна до дузпа за Реал. Наваро фаулира Менди в наказателното поле. Зад топката в отсъствието на капитана Серхио Рамос, който изгледа мача от трибуните, застана Карим Бензема, който с безкомпромисно изпълнение откри резултата.

"Белите" стартираха силно втората част и стигнаха до попадение в 51-ата минута. Марко Асенсио се разписа, а голът бе зачетен след намеса на ВАР, тъй като имаше съмнения за засада на Бензема.

До края на срещата вратарят на Алавес Роберто отрази удари на Модрич, Родриго и Кроос.

Оливер Бирхоф: Кай Хаверц е идеален за Реал (Мадрид)