Шампионът на Франция Пари Сен Жермен победи с 3:1 европейския шампион Реал (Мадрид) в мач от турнира "International Champions Cup". Това е втора победа за французите в този турнир след като на старта се наложиха със същия резултат над Интер.

Срещата на "Охайо Стейдиъм" в Калъмбъс беше първа за европейския клубен шампион по време на предсезонната му подготовка. Испанският гранд излезе без повечето си звезди, начело с Кристиано Роналдо, а през второто полувреме на практика игра с дублиращия си състав.

Много силен мач за ПСЖ изигра новото попълнение Томас Мюние. Белгиецът, привлечен от Брюж, вкара два гола във вратата на Кико Касийя.

Парижани започнаха много силно срещата и поведоха още във 2-рата минута. Джонатан Икон направиха хубав пробив и с малко късмет успя да пусне технично топката покрай Кико Касийя за 1:0.

Капитанът на ПСЖ Тиаго Силва се контузи и беше заменен от Мюние, който се превърна в героя на мача. Именно той в 35-ата минута с брилянтен удар с левия крак направи резултата 2:0.

Пет минути по-късно отново бранителят на ПСЖ се озова в близост до съперниковата врата. Той се опита да потърси Кавани, но след намесата на стража на Реал топката се върна при него и белгиецът я прати в мрежата. В самия край на полувремето Серж Орие игра с ръка в наказателното поле и Марсело върна един гол от дузпа.

След почивката Зидан пусна изцяло различен състав. В игра се появи и синът му Енцо. Въпреки че в тази си формация Реал стоеше много по-добре на терена, ПСЖ продължи да доминира. Пропуски на Едисон Кавани и Анхел ди Мария не позволиха резултатът да бъде променен.