Реал (Мадрид) загуби от Реал Бетис в среща от 5-ия кръг на Примера дивисион.

Двубоят на "Сантяго Бернабеу" бе на път да завърши така, както и започна - при резултат 0:0, но в 4-ата минута на даденото продължение гостите взривиха стадиона с победен гол.

Негов автор стана Антонио Санабрия.

Снимка 313729

Реал не можеше да си позволи поредна грешка в началото на сезона, след като вече загуби 4 точки в първите мачове, докато Барселона продължава безапелационното си представяне. Въпреки това единайсеторката на Зидан отново стъпи накриво.

Кристиано Роналдо изигра първия си двубой за сезона в Ла Лига. Португалецът изтърпя сериозното си наказание за бутане на съдията в двубоя за Суперкупата срещу Барса, така че сега бе на линия.

Бетис дойде на "Бернабеу" с 6 точки до момента, които спечели от двете си домакинства, докато двете гостувания бяха загубени. Севилци нямат победа от 7 мача срещу Реал, като за последно в Мадрид победиха през 1998-а.

И днес те не бяха много близо до успеха, но пък подобна бе ситуацията и за домакините.

Реал беше по-настоятелният тим, но от многобройните акции на състава не следваше задължително нещо опасно за отбраната на съперника.

Най-сериозната ситуация в мача бе пропиляна именно от Роналдо, като той получи топката около точката за дузпата и стреля, но кълбото премина далеч от целта.

Кристиано не спираше да демонстрира напрежението, което го бе обзело, като неколкократно жестикулира с пренебрежение към камерите и феновете.

Снимка 313733

За капак на всичко, което не се получи за домакините днес, гостите им стигнаха до крайния успех в заключителните секунди на сблъсъка, като Санабрия вкара за 0:1 в 94-ата минута.

Така Реал съвсем се отдалечи от лидера Барселона. "Кралете" са с актив от едва 8 точки, докато каталунците разполагат с 15. Дори Бетис вече има 9 пункта в актива си и изпревари "кралете".

Преди първия съдийски сигнал днес, звездите на Реал и футболистите на съперника почетоха паметта на жертвите от унищожителните земетресения в Мексико.