Реал Мадрид измъкна трудна победа над баските от Атлетик Билбао с 2:1 и оглави класирането на Примера Дивисион с 21 точки. Победният гол отбеляза Алваро Мората в 87-ата минута, когато гостите се виждаха със заслужена точка от мача.

Гарет Бейл центрира от фаул отляво и Мората засече топката. Горка Ирайзоз стражът на баските направи трудно спасяване, но кълбото отскочи на място удобно за Мората да го насочи в във врата от близо.

Футболистите на Атлетик за пореден мач показа, че нямат притеснение от името и терена на противника. Реал не можа да установи преимущество и изпитваше големи затруднения да създава голове положения.

"Кралете" можеха да бъдат неприятно сюрпризирани още в 5-ата минута, когато блестящ Кейлор Навас ги спаси от попадение. Бързакът Иняки Уилямс отправи изстрел от границата на наказателното поле, който бе избит в корнер от костариканския вратар.

Отговорът на Реал беше повече от подобаващ - попадение на Карим Бензема в 7-ата минута! Марсело демонстрира невероятен поглед върху играта, пускайки към Иско. Намиращият се в страхотна форма испански национал финтира Сабин, след което подаде към непокрития Бензема, за който бе детска игра да реализира.

Въпреки, че стана за смях срещу Иско, Сабин продължи да бъде изключително активен. Той загатна за класата си в 17-ата минута, когато негов пробив приключи с шут, без малко не поразил вратата на Навас. Упорството на въпросния играч все пак бе възнаградено в 27-ата, когато равенството бе възстановено. Ерасо сътвори сериозно напрежение в полето на Реал, след което чукна към Сабин, който от границата на вратарското поле вкара за 1:1.

Кристиано Роналдо напомни за себе си в края на полувремето, когато негова блестяща индивидуална проява бе помрачена от безупречното спасяване на Ирайсоз.

Снимка 259083

След почивката мачът се изостри много, защото домакините търсеха попадението, с което да поведат отново. Атлетик използваше всяка възможност за контра. Много остър беше нападателят на гостите Иняки Уйлямс.

Уйлямс имаше възможност да изравни за втори път в 87-та минута. Той успя да се възползва от лошо връщане и остана сам срещу Кейлор Навас леко отдясно. Уйлямс опита ефектно прехвърляне, но Навас успя да отклони топката с върха на пръстите си.

Страхотен пропуск направи Кристиано Роналдо. Той остана съвсем сам срещу Ирайзоз в 94-ата минута, но стреля в него. В няколко ситуации преди това Роналдо доказа, че подаването не е от нещата, които много обича да прави.

Снимка 259084

Реал оглави класирането с 21 точки от 9 мача. Севиля е на 2-ро място с 20 точки, а Барселона и Виляреал са с по 19. Атлетико Мадрид след загубата си от Севиля е на 5-то място с 18 точки. Баските от Атлетик са 6-ти, но вече на изоставане с 15 точки.

РЕАЛ (МАДРИД) - АТЛЕТИК БИЛБАО 2:1

1:0 Бензема (7"), 1:1 Сабин (27"), 2:1 Мората (84")

СТАДИОН: "Сантяго Бернабеу"

СЪДИЯ: Игнасио Иглесияс

РЕАЛ: Навас, Пепе, Марсело, Карвахал, Варан, Кроос, Иско, Ковачич, Роналдо, Бензема, Бейл (резерви: Касиля, Начо,Хамес, Лукас Васкес, Марко Асенсио, Мората, Данило)

АТЛЕТИК: Ирайсоз, Сан Хосе, Ечеита, Саборит, Лапорт, Леке, Гарсия, Рико, Ерасо, Сабин, Иняки Уилямс (резерви: Яго Ерерин, Елустондо, Бенят, Итураспе, Муниаин, Микел Весга, Сусаета)