Треньорът на Реал (Мадрид) - Карло Анчелоти заяви, че тимът му е играл толкова лошо по време на 1/4-финалната среща за Купата на краля срещу Атлетик (Билбао). "Белия балет" бе елиминиран след загуба с 0:1 от баските.

"Това не беше най-лошият ни мач през сезона, в никакъв случай. Беше тежко, но ние знаехме, че ще е така. Срещата си беше равностойна до последната минута. Това поражение ни прави по-силни.

Нямаме футболисти с качествата на Карим Бензема. Той ни помага много в задържането на топката. Тази вечер не успяхме да изграждаме атаките си постепенно, започвайки още от вратаря и защитата. На почивката си говорехме, че трябва да владеем кълбото в центъра чрез Каземиро и Куртоа, а не по крилата. Освен това съперникът вложи много усилия да спре Винисиус и успя. Той стори всичко по силите си.

Исках да направя повече смени за продълженията, но Атлетик вкара гол. Извадих Кроос и Вини, защото бяха изморени. Бейл и Йович? Няма какво да кажа. Същото може да се коментира и за Себайос и Вайехо", каза Анчелоти.

Атлетик (Билбао) победи Реал (Мадрид) с 1:0