ПСЖ разби с 4:1 като гост Рен в мач от 18-ия кръг на Лига 1. Атомното нападение на парижани в лицето на Неймар, Единсон Кавани и Килиан Мбапе взе участие във всички голове, като бразилецът вкара на два пъти, а останалите двама се разписаха по веднъж.

За домакините почетният гол бе дело на Мубеле, а в продължението на срещата Уахби Кхазри пропусна дузпа.

Любопитен момент в мача бе нахлуването на терена на двама привърженици, облечени като костенурките нинджа. Те поздравиха гостите след третото попадение.

Снимка 329433

Още в четвъртата минута Неймар даде преднина на гостите, след като получи подаване на празна врата. В 17-ата минута бразилецът изведе на чиста позиция Мбапе, който не сгреши.

ПСЖ изпраща оферта за Ян Облак

ПСЖ със зимна офанзива за Ян Облак

Вратарят готов да напусне Атлетико (Мадрид)

В 53-ата минута Фирмин Мубеле върна едно попадение. Десет минути по-късно Андре от Рен бе изгонен. Това улесни задачата на гостите, които вкараха още два гола чрез Кавани (75) и Неймар (76).

В 89-ата минута Кимпембе от ПСЖ също бе изгонен, а малко това Кхазри пропусна дузпа.

ПСЖ събра 47 точки и заема първо място във временното класиране, докато Рен е 6-и с 25 пункта.