Очакванията на всички се оправдаха - Пари Сен Жермен спечели по категоричен начин домакинството си на средняка Дижон. Хората на Унай Емери демонстрираха нападателната си мощ и триумфираха с 8:0. По този начин "принцовете" събраха актив от 56 точки, с цели 11 повече от преследвачите им Лион.

Начало на головото шоу даде Анхел Ди Мария още в 4-ата минута. Попадението бе истинско бижу. Анхелито видя, че стражът на съперника и излязъл малко пред своята голлинията и го прехвърли с елегантен изстрел. Аржентинската звезда продължи да бъде във вихъра си и в 15-ата съумя да удвои. Неймар остана сам срещу Рейне и опита да го матира с елегантно копване. Топката излизаше в аут, но Ди Мария притича и отбеляза.

Снимка 334753

Източник: twitter.com/PSG

В 21-ата минута Единсон Кавани вкара за 3:0 с глава след центриране на Ди Мария. По този начин уругваецът изравни Златан Ибрахимович по броя на головете за парижани - рекордните 156.

Оттук насетне стартира и едноличното шоу на Неймар. Критикуваният бразилец напомни за себе си с хеттрик в мрежата на Дижон. Най-скъпият футболист се разписа директно от фаул, след грешка на бранител, а като за финал и след асистенция на испанеца Юри.

Унищожителното 7:0 бе факт 13 минути преди последния съдийски сигнал. Рейд на Неймар завърши с хитро подаване за резервата Мбапе, който с безпощаден изстрел също успя да запише името си сред голмайсторите.

Кошмарът на Дижон приключи на кота 8, след като Неймар вкара своя четвърти гол в 83-ата минута. Тогава той бе точен след акуратно изпълнена дузпа. Нарушението беше извършено срещу Едисон Кавани, но уругваецът така и не получи възможността сам да изпълни наказателния удар и по този начин да се превърне в едноличен рекордьор по голове в историята на ПСЖ.

Снимка 334754

В следващия кръг на ПСЖ предстои голямо дерби срещу втория Лион. Дижон пък ще се опита да забрави за днешния срам с успех над Страсбург.

Неймар може и да напусне Пари Сен Жермен

Неймар вече не е толкова убеден, че иска да остане в ПСЖ

Разделение в лагера на "принцовете"

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - ДИЖОН 8:0

1:0 Ди Мария (4"), 2:0 Ди Мария (15"), 3:0 Кавани (21"), 4:0 Неймар (42"), 5:0 Неймар (57"), 6:0 Неймар (73"), 7:0 Мбапе (77"), 8:0 Неймар - дузпа (83')

СТАДИОН: "Парк де Пренс"

СЪДИЯ: О. Туал

ПСЖ: Ареола, Силва, Юри, Мюние, Кимпембе, Ди Мария, Верати, Дракслер, Ло Селсо, Кавани, Неймар (резерви: Трап, Маркиньос, Нкунку, Курзава, Рабио, Мбапе, Дани Алвеш)

ДИЖОН: Рейне, Варау, Чафик, Йамбере, Розие, Абеид, Мари, Шека, Жано, Саид, Чанг-Хоон (резерви: Лероа, Хадади, Самаританоо, Слити, Таварес, Белмонт, Масуема)