ПСЖ бързо се върна на пътя на победите след поражението от Гингам за Купата на лигата във Франция. В мач от 20-ия кръг на Лига 1 парижани разбиха с 3:0 Амиен като гости.

Головете за "принцовете" бяха дело на Единсон Кавани (57-дузпа), Килиан Мбапе (70) и Маркиньос (79). Домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като Аденон бе изгонен в 66-ата минута за два жълти картона.

ПСЖ бе без голямата си звезда Неймар, но липсата му не оказа влияние върху представянето на тима.

Снимка 399848

Източник: Twitter

Първият гол в мача падна едва в 57-ата минута, когато Единсон Кавани вкара от дузпа. В 70-ата минута уругваецът асистира на Килиан Мбапе за 0:2.

Крайният резултат оформи Маркиньос девет минути по-късно.

ПСЖ продължава да е убедителен лидер в Лига 1. Възпитаниците на Томас Тухел събраха 50 точки. Амиен е точно над зоната на изпадащите.