ПСЖ спечели Суперкупата на Франция за осми пореден път. "Принцовете" надвиха с 2:1 Олимпик (Марсилия) в Ланс. Мауро Икарди и Неймар бяха точни за победителите, докато Димитри Пайе върна един гол.

В 18-ата минута опасен удар с глава на Икарди мина покрай вратата. Малко след това гол на аржентинеца бе отменен заради засада на Мбапе.

Превъзходството на отбора на Почетино доведе до гол в 39-ата минута. След центриране на Ди Мария Икарди стреля с глава, Манданда отрази, топката се удари в гредата, но нападателят успя да добави за 1:0.

В 65-ата минута Неймар се завърна в игра след едномесечно отсъствие заради контузия. Именно той удвои преднината на своя отбор в 85-ата минута. Икарди се откъсна и бе фаулиран от вратаря. Главният рефер посочи бялата точка, след като дълго разглежда ситуацията с ВАР.

В 89-ата минута Пайе оформи крайното 2:1.