Шампионът на България Лудогорец постигна рутинна победа с 2:0 при символичното си домакинство на Ботев (Враца). Под дъжда на "Хюфефарма арена" "орлите" си осигуриха успеха още през първото полувереме след попадения на Ивайло Чочев и Рик Джонатан съответно в 23-ата и 32-ата минута. Така разградчани осигуриха успешен дебют на новия си наставник Игор Йовичевич.

За своя дебют начело на Лудогорец новият треньор Игор Йовичевич бе направил пет промени, спрямо загубата с 0:2 от Славия Прага в Лига Европа. От първата минута започнаха Хендрик Бонман, Дени Групер, Едвин Куртулуш, Ивайло Чочев и Георги Русев, като замениха Серджио Падт, Сон, Диниш Алмейда, Кайо Видал и Квадво Дуа. Извън групата за четвърти пореден мач пък остана Тодор Неделев. Пред Бонман действаха Аслак Фон Витри, Оливие Вердон, Куртулуш и Групер. В центъра оперираха Педро Нареси и Чочев, а по крилата бяха разположени Русев и Рик Джонатан. Капитанът Якуб Пьотровски пък действаше зад Руан Крус, който водеше атаката.

Лудогорец контролираше действията в първия половин час игра, в който символичните гости направиха три пропуска. Натискът, обаче, даде резултат в 33-ата минута, когато "орлите" откриха. Капитанът Якуб Пьотровски получи от Аслак Фон Витри и след това направи двойно подаване с Георги Русев, като бе изведен отдясно в наказателното поле. Последва центриране на поляка, а на втора греда Ивайло Чочев надскочи Дилян Георгиев и Деян Лозев, след което нанесе добър изстрел с глава, който не остави шансове на младия Любомир Василев да се намеси - 0:1.

Снимка 684562

Източник: startphoto.bg

Шест минути по-късно шампионите удвоиха преднината си. Педро Нареси комбинира с Руан Крус в половината на Ботев Враца, който пък отигра красиво с пета и изведе Георги Русев по десния фланг зад Стефан Цонков. Българският национал напредна на скорост, влезе в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас, който бе засечен с лекота от Рик Джонатан на втора греда - 0:2.

Снимка 684558

През второто полувреме темпото на игра бе доста мудно . Чак след изминаването на един астрономически час бе нанесен удар по посока някоя от двете врати. Групер пробва късмета си отдалеч, но се надцени. Смените на Янев и Йовичевич направиха мача още по-скучен. Лудогорец спокойно разиграваше, докато Ботев Враца дебнеше за евентуална контраатака, за която така и не се откриваше възможност.

След този успех Лудогорец отново е лидер в Първа Лига с актив от 25 точки от девет изиграни срещи. Със същия актив е и съставът на Левски, но разградчани имат педимство заради победата в дректия двубой, а "сините" са и с мач повече. Ботев (Враца) пък остава на 14-а позиция със 7 точки.

Ботев (Враца) - Лудогорец 0:2 (Развой на срещата по минути)

Срещата започва в 21:15 часа