38′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 5337
30′

Жълт картон и за Пламен Крачунов от Арда.

27′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Гостите от Арда поискаха дузпа в своя полза, след като Борислав Цонев опита да отправи центриране към своя колега в атака Чинонсо Офор. Кристиан Димитров блокира паса чрез лявото си рамо, което беше доводът за кърджалийци да поискат изпълнение от бялата точка. Вълков и бригадата му обаче прецениха, че няма необходимост от отсъждането на подобно "наказание".

25′
Снимка 684517

Източник: startphoto.bg

23′

Борислав Цонев получава официално предупреждение.

21′

В 21-ата минута Евертон Бала центрира от фал в наказателното поле на Арда, където Кристиан Димитров стреля с глава, но много неточно в аут.

12′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:0! ДУЗПА! АЛЕКС КОЛЕВ! Целият този първоначален натиск на домакините все пак стигна до заслужен щастлив финал. В 12-ата минута, вече напълно редовно, лидерството беше под контрол на Левски. До голът за 1:0 се стигна след отсъждането на дузпа. Евертон Бала центрира остро от фланга, което принуди опитния Пламен Крачунов да пресича неговия пас. Това обаче не се случи по най-убедителния начин и бившият бранител на ЦСКА беше близо до отбелязването на автогол. Анатолий Господинов все пак го "спаси" с невероятна намеса. Но когато нещо е тръгнало да се проваля, бедите следват една след друга. Спасяването на вратаря откри шанс за добавка пред Мустафа Сангаре, което пък накара Крачунов пак да се намесва погрешно, фаулирайки го за дузпа. Този път реферът Вълков бе доста сигурен в решението си и зад топката застана Алекс Колев. Нападателят запази присъствие на духа и майсторски отбеляза в мрежата на Арда.

7′

Случилото се само изостри действията на Левски в атака и с настъпването на седмата минута Евертон Бала шутира директно от фаул. Бързата топка тупна малко пред Господинов, ала стражът на Арда реагира повече от хладнокръвно.

6′

Феликс Ебоа Ебоа получава първия жълт картон в срещата.

Снимка 684518

2′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! НАМЕСА НА ВАР! Левски беше близо до мечтаното начало, след като "сините" стигнаха до откриващо попадение още в 41-ата секунда. Триходова комбинация между Евертон, Колев и Ел Джемили, доведе то това, че кълбото се отби в бранител на Арда и стигна до последния от гореспоменатите левскари, който с диагонален изстрел матира Господинов за 1:0. Техничарят изрази бурно своята радост, слагайки пръст на устата си по адрес на купищата новини, излизащи относно липсата му на дисциплина и добра спортна форма. Насладата от гола обаче му бе отнета на главния съдия Владимир Вълков. Реферът получи сигнал от ВАР, че Ел Джемили е бил в положение на засада и така срещата се рестартира при резултат 0:0.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1′

Секунди преди началото на двубоя капитанът на "сините" - Цунами, бе удостоен със специална фланелка за това, че тази вечер изиграва своя мач №100 с екипа на столичния гранд.