90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Виваком Арена - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 5337
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Арда 2:1 в мач от Първа лига

Миг на венецуелска гениалност помогна на Левски за нов важен триумф в Първа лига

"Сините" надвиха Арда с 2:1 и временно оглавиха таблицата

90+3′

ИВАНОВ! Арда не осъществи стихиен финален натиск, но стигна до такава ситуация, след която можеше горчиво да съжалява, че не си тръгва с точка от "Герена". В 93-ата минута Маркович напусна голлинията си, за да блокира Офор. Отбитата топка достигна до Стаси Иванов, който обаче не намери очертанията на опразнената "синия" врата. При положението си пролича и засада в завършващата част от акцията, която странно защо не бе регистрирана от бригадата на Владимир Вълков.

90′

Борислав Цонев е недоволен, че трябва да напусне игра за сметка на Статев.

Снимка 684537

Източник: startphoto.bg

89′

Евертон Бала ще седне на скамейката, а оставащите минути ще са за Асими Фадига.

88′

Преслав Бачев влиза в игра за Левски, а замененият ще е Мустафа Сангаре.

83′
Снимка 684534

81′

Тонислав Йорданов приключва участието си в този двубой за сметка на турчинът Аксака.

79′

След головата радост, която изпита в 72-ата, седем минути по-късно Кристиян Макун трябваше да преглътне и неприятния вкус от физическия дискомфорт. Всичко това наложи неговата принудителна смяна и така в игра за Левски се появи Клемент Икенна.

72′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 2:1! МАКУН! Както споделихме и в предишните абзаци на този текст, Арда прекалено смело реши да приема опасността от статичните положения на Левски. След поредица от такива, момчетата на Тунчев капитулираха в 72-ата минута. Бурната радост на "Герена" настъпи, когато при корнер Алекс Колев продължи с глава към Макун. Новото попълнение от Венецуела изненада дори и себе си, след като с гръб към вратата отправи акробатична задна ножица, с която по фамозен начин върна водачеството на левскарите в неделната вечер.

70′
Снимка 684533

69′

ЕВЕРТОН! Веднага след включването му в игра, при това с капитанската лента, Марин Петков можеше да изработи така важната голова асистенция за Левски. Младежкият национал на България проби по левия фланг и пусна чудесна топка за връхлитащия в наказателното поле Евертон. Бразилецът обаче разочарова с финалния си изстрел.

68′

Марин Петков влиза в игра за Левски и замененият е Цунами.

67′

ДИМИТРОВ! Подобно на столичното дерби със Славия, Кристиан Димитров отново можеше да се превърне в жокер за Левски. Бранителят скочи най-високо при центриране от корнер, но и той не успя да намери целта.

67′

Карлос Охене пък ще бъде този, който ще замени Джавад Ел Джемили.

66′

Снимка 684532

64′

Станислав Иванов продължи да действа със самочувствие срещу Левски и в 64-ата минута се освободи от Ван дер Каап за да шутира от над 20 метра. Топката попадна в обсега на Маркович и той спаси. От другата страна на терена „синьото“ нападение изработи добро положение за Сангаре, което обаче бе завършено по трагичен начин от тарана с №12.

61′

Когато играта на Левски не вървеше, "сините" решиха да потърсят късмета си при статични положения. В 61-ата те бяха близо до успеха, след като Ван дер Каап насочи заплашително с глава след центриране от корнер. Господинов беше заел добра позиция и улови с лекота.

57′
Снимка 684529

55′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Проблеми сполетяха лагера на Арда в 55-ата минута, когато опитният защитник - Димитър Велковски, получи контузия и трябваше да бъде заменен от по възможно най-бързия начин от Илкер Будинов.

54′

Евертон Бала и Майкон разиграха добре топката по десния фланг, като бранителят осигури възможност за стрелба от средна дистанция на колегата си в атака. Изстрелът на бразилеца беше точен, но и спасен от Господинов.

51′
Снимка 684528

48′

ШАНС ЗА АРДА! Второто полувреме на този двубой започна с известно забавяне, след като имаше проблеми с мрежата на гостите. След като те бяха отстранени, Арда сътвори първото по-запомнящо се събитие за тази част. Чинонсо Офор отправи подаване към далечната греда, а там Станислав Иванов се сблъска тежко с Матей Маркович. За секунди изглеждаше, че нападателят с №99 е получил тежка травма, но в крайна сметка всичко с българския национал беше окей.

47′
Снимка 684531

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+4′

ПОЧИВКА!

44′
Снимка 684524

43′

До почивката Левски опита да отговори подобаващо на предизвикателството с нов гол в мрежата на Арда. Сравнително близо до такъв беше Александър Колев. Нападателят отигра с глава центриране от фланга, но кълбото премина на безопасна дистанция от мрежата на кърджалийци.

39′

ГООЛ ЗА АРДА! 1:1! СТАНИСЛАВ ИВАНОВ! Ситуацията отпреди няколко минути явно не бе повишила вниманието на "синята" отбрана, която бе разсечена от нов извеждащ пас в 39-ата минута. Този път Тонислав Йорданов направи така, че да изведе Станислав Иванов сам срещу Маркович. Макар и от втория опит, Стаси преодоля хърватина и така двубоят стигна до заслужения паритет 1:1. Звездата на Арда пък демонстрира принадлежност към родния си клуб, след като не се зарадва по никакъв начин след попадението си на "Герена".

34′

КАКЪВ ШАНС ЗА АРДА! Селекцията на Александър Тунчев пропиля невероятен шанс да възстанови паритета в 34-ата минута на мача. Кристиан Макун не беше заел най-добрата си позиция при фаза защита и позволи да бъде матиран с един извеждащ пас за Станислав Иванов. Националът се понесе сам срещу Маркович, а хърватинът реши да рискува, излизайки извън пределите на наказателното си поле. В този миг Стаси сякаш взе грешното решение и вместо изстрел с десния крак покрай балканския страж, юношата на Левски пробва пас към връхлитащия от левия фланг Чинонсо Офор. Стремежът му не достигна до успешна реализация, тъй като Келиан ван дер Каап притича навреме и изчисти в сюблимния миг.

32′

Цунами също получва жълт каротн.

30′

Жълт картон и за Пламен Крачунов от Арда.

Снимка 684521

27′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Гостите от Арда поискаха дузпа в своя полза, след като Борислав Цонев опита да отправи центриране към своя колега в атака Чинонсо Офор. Кристиан Димитров блокира паса чрез лявото си рамо, което беше доводът за кърджалийци да поискат изпълнение от бялата точка. Вълков и бригадата му обаче прецениха, че няма необходимост от отсъждането на подобно "наказание".

25′
Снимка 684517

23′

Борислав Цонев получава официално предупреждение.

21′

В 21-ата минута Евертон Бала центрира от фал в наказателното поле на Арда, където Кристиан Димитров стреля с глава, но много неточно в аут.

12′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:0! ДУЗПА! АЛЕКС КОЛЕВ! Целият този първоначален натиск на домакините все пак стигна до заслужен щастлив финал. В 12-ата минута, вече напълно редовно, лидерството беше под контрол на Левски. До голът за 1:0 се стигна след отсъждането на дузпа. Евертон Бала центрира остро от фланга, което принуди опитния Пламен Крачунов да пресича неговия пас. Това обаче не се случи по най-убедителния начин и бившият бранител на ЦСКА беше близо до отбелязването на автогол. Анатолий Господинов все пак го "спаси" с невероятна намеса. Но когато нещо е тръгнало да се проваля, бедите следват една след друга. Спасяването на вратаря откри шанс за добавка пред Мустафа Сангаре, което пък накара Крачунов пак да се намесва погрешно, фаулирайки го за дузпа. Този път реферът Вълков бе доста сигурен в решението си и зад топката застана Алекс Колев. Нападателят запази присъствие на духа и майсторски отбеляза в мрежата на Арда.

7′

Случилото се само изостри действията на Левски в атака и с настъпването на седмата минута Евертон Бала шутира директно от фаул. Бързата топка тупна малко пред Господинов, ала стражът на Арда реагира повече от хладнокръвно.

6′

Феликс Ебоа Ебоа получава първия жълт картон в срещата.

Снимка 684518

2′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! НАМЕСА НА ВАР! Левски беше близо до мечтаното начало, след като "сините" стигнаха до откриващо попадение още в 41-ата секунда. Триходова комбинация между Евертон, Колев и Ел Джемили, доведе то това, че кълбото се отби в бранител на Арда и стигна до последния от гореспоменатите левскари, който с диагонален изстрел матира Господинов за 1:0. Техничарят изрази бурно своята радост, слагайки пръст на устата си по адрес на купищата новини, излизащи относно липсата му на дисциплина и добра спортна форма. Насладата от гола обаче му бе отнета на главния съдия Владимир Вълков. Реферът получи сигнал от ВАР, че Ел Джемили е бил в положение на засада и така срещата се рестартира при резултат 0:0.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

1′

Секунди преди началото на двубоя капитанът на "сините" - Цунами, бе удостоен със специална фланелка за това, че тази вечер изиграва своя мач №100 с екипа на столичния гранд.