Турнир: efbet Лига Стадион: "Берое", гр. Стара Загора Зрители: 1948
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Берое - Славия 1:0 в мач от Първа лига

Кошмара наказа Славия в последните секунди и донесе първи домакински успех за Берое през сезона

Двата тима имаха своите възможности да грабнат трите точки

90+1′

ГОООООООООООЛ! ГОДООООООЙ! 1:0!!!! Драмата в мача очевидно беше оставена за последните секунди. В първата минута от добавеното време топката беше центрирана в наказателното поле на Славия, а Леандро Годой се пребори със защитник на "белите" във въздуха и с глава опъна мрежата зад Николай Кръстев.

89′

Жълт картон за Чунчуков.

81′

ШАНС ЗА СЛАВИЯ! Десет минути преди края Славия на два пъти можеше да открие резултата. Зеедорф проби по лявото крило и подаде към Емил Стоев в наказателното поле, който стреля, ала Енцо Еспиоза блокира опита му. Топката се върна в Зеедорф, който също стреля, но отново Еспиноза се оказа на пътя точното място и малко пред голлинията изчисти в корнер.

Снимка 684333

Източник: startphoto.bg

70′

ГОДОООООЙ! АХ, КАКЪВ ПРОПУСК! Най-чистото положение за Берое дойде в 70-ата минута на мача. Исмаел Ферер даде великолепен пас от собственото си поле към Сантиаго Годой, който се откъсна от опеката на Велко Йеленкович в центъра на терена и се озова сам срещу вратаря на Славия. Кошмара имаше цялото време на света, за да вземе решение къде и как да вкара топката, но Николай Кръстев излезе напред скъси дистанцията до нападателя и успя да избие с една ръка в корнер.

67′

В 67-ата минута Венцислав Керчев стреля мощно от дистанция, ала топката премина на около половин метър над напречната греда.

Снимка 684335

62′

Жълт картон за Сегундо Пачаме.

52′

Годой получи и жълт картон за провинението си.

51′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА БЕРОЕ! Шест минути след подновяването на играта Сантиаго Годой опъна мрежата на Славия с техничен удар, но съдията отмени попадението на Кошмара заради нарушение в атака.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 684330

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

43′
Снимка 684318

42′

Нови искри между играчи на двата отбора. Този път провинилите се бяха Карл Фабиен и Лучиано Скуадроне, като реферът отново реши соломоновски ситуацията, декорирайки и двамата футболисти в жълто.

Снимка 684328

38′

ПИНЕДА! В 38-ата минута Хуан Пинеда получи извеждащ пас в полето на Славия и нанесе коварен удар от ъгъла на наказателното поле, но Николай Кръстев демонстрира своя рефлекс и спаси. Целият стадион и всички зрители пред екраните видяха спасяването на вратаря, но не и съдиите, които отсъдиха аут и си навлякоха гнева на феновете и играчите на Берое.

Снимка 684320

32′

Отговорът на Берое не закъсня и само минута по-късно те също създадоха опасно положение. Топката беше изритана в полето на Славия, а защитниците на "белите" позволиха на Сегундо Пачаме да я поеме и да напредне с нея, озовавайки се сам срещу вратаря. Аржентинецът обаче загуби баланс малко преди стреля и прати топката високо над напречната греда.

Снимка 684315

31′

Първият по-сериозен тест за вратаря на Берое дойде четвърт час преди почивката. Гостите изпълниха късо корнер и Иван Минчев пусна хитър пас към Галин Иванов, който стреля силно от границата на наказателното поле, но топката беше в обсега на старозагорския страж.

26′
Снимка 684316

25′

Напрежение между Венцислав Керчев и Тиаго Сейхас доведе до прехвърчане на искри и сблъсъци между играчите на двата отбора, а виновниците за ситуацията бяха наказани с жълти картони.

Снимка 684329

21′

1/4 от мача измина, а все още няма нито едно чисто положение за гол. Славия продължава да е по-активният отбор на терена.

Снимка 684321

10′

Славия започна доста по-активно мача и притисна своите домакини в началните минути, но това доведе само до няколко разбърквания в полето на Берое, с които защитниците успяха да се справят.

1′

18 Кристиян Балов

Берое приема отбора на Славия в среща от 10-ия кръг на Първа лига. Мачът в Стара Загора започва в 20:00ч.

В предишния кръг и двата тима загубиха срещите си. Берое загуби с 0:1 от ЦСКА в Благоевград, а столичани отстъпиха на Левски с 0:1. Днешният мач е от голямо значение и за двата тима, тъй като разликата между тях е само две точки. Берое е на 9-то място с 10 точки, а Славия е на 13-то място с 8 точки.

Звездата на Берое Леандро Годой ще се завърне в игра, след като изтърпя два мача наказание и не взе участие в двубоите срещу Ботев (Пловдив) и ЦСКА. Стефан Гаврилов и Винисиус Белоти тренират на облекчен режим, но се очаква и те да бъдат готови за мача със Славия.

Не така седят нещата при Берое, които имат много проблеми преди домакинството на "белите". Хосе Луис Ачиари не може да разчита на Викторио Вълков, който почти сигурно пропуска мача. Сегундо Пачаме има контузия от мача срещу ЦСКА и също е аут за мача срещу Славия. Това означава, че изборът на Ачиари в средата на терена отново ще бъде сведен до минимум и няма да има почти никаква алтернатива. Тиаго Сейхас е много вероятно да започне като титуляр за първи път, откакто се завърна в Берое.

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич определи група от 19 футболисти за гостуването на Берое. За двубоя поради различен вид контузии след домакинството на Левски (0:1) отпадат националът Ертан Томбак и халфът Кристиян Стоянов. На тяхно място в групата се завръщат Велко Йеленкович и Чунг Нгуен До.