Победата на Сан Лоренсо с 3:1 у дома в дербито срещу Уракан от аржентинското първенство беше белязана от смъртта на един запалянко на домакините, който падна от около 50 метра на стадион "Нуево Гастромеро".

Младият привърженик е паднал върху друг фен, който по това време е напускал стадиона няколко минути преди края на двубоя.

„Тъжни сме и не може да празнуваме. Един запалянко умря, а друг е в критично състояние", заяви Едгардо Бауса, треньор на Сан Лоренсо.

Дербито между Сан Лоренсо и новака в елита Уракан е смятано за едно от класическите във футбола в страната. Четвърт час след началото на двубоя патрисио Торансо изведе гостите напред в резултата, но "светците" изравниха чрез Леандро Романьоли в 31-ата минута.

Централният защитник Матиас Карусо изведе Сан Лоренсо напред в резултата в последните секунди на първата част, а попадение на Мауро Матос от дузпа след почивката осигури всичките три точки в полза на домакините. Те заемат второ място в класирането с 12 точки. Лидерът Бока Хуниорс, който в събота срещу неделя победи с 2:1 у дома срещу Дефенса и Хустисия, има 13 точки. Уракан е на 21-о място в класирането с едва 4 точки.

Естудиантес завърши наравно 2:2 при гостуването си срещу Аржентинос Хуниорс и има актив от 10 точки на пето място във временното класиране. Диего Мендоса в седмата минута от дузпа и Карлос Асаки две минути след почивката дадоха два гола аванс за гостите. Малко по-късно отборът от Ла Плата остана с 10 души на терена заради два жълти картона на Исраел Дамонте в рамките на само три минути.

Архентинос изравни след попадения на Андрес Франсоя и Есекил Гаре съответно в 53-ата и в 79-ата минута. Гаре получи червен картон в последната минута на редовното време. Архентинос Хуниорс има актив от 9 точки на седмата позиция в подреждането.