Шест мача се изиграха през първия ден на футболния турнир Петрич Къп 2021.

На терена с изкуствено покритие в района на гимназията първи излязоха отборите набор 2010 на Пирин Благоевград и Възраждане 2020 София.

През първата част на срещата по-добре стояха на терена столичани. Съвсем логично резултатът бе открит в тяхна полза, след като Михаил Добриянов по перфектен начин изведе пред наказателното поле на "орлетата" Ясин Сали и той със страхотен шут в стил Роналдо изпрати топката под плонжа на противниковия вратар за 0:1.

През втората част на мача младите "орлета" заиграха по-организирано и възползвайки се от грешките на своите колеги успяха да се доберат до победата след две попадения на Станислав Атанасов за 2:1.

Следващият мач - Пирин Благоевград и Беласица Петрич набор 2010 - завърши 2:2. В този двубой "орлетата" поведоха през първото полувреме с голове на Велко Георгиев и Владислав Зайков, а през второто - младите Комити изравниха чрез Владимир Смилянов и Георги Вълчев.

Детски футболен турнир Петрич Къп 2021 стартира в четвъртък

Всички отбори ще бъдат с футболисти набор 2009 и 2010 година.

Третият мач бе между отборите на Мечетата Петрич и Спортивалж Сандански набор 2010 и завърши 4:3. Головете за Мечетата отбелязаха Любомир Илиев - 3 и Алекс Кузманов. За санданчани се разписаха Кирил Николаев, Красимир Борисов, а Камишев си вкара автогол.

В четвъртия мач набор 2009 на Пирин Благоевград победи Възраждане 2020 София с 3:0. Головете за младите "орлета" вкараха Любомир Праматаров, Никола Стоянов и Алекс Кепов.

На терена в село Самуилово пък се изиграха още два мача. Първи излязоха на терена Мечета Петрич набор 2009 и Спортвилаж Сандански и завършиха при резултат 0:5. Головете за отбора победител отбелязаха Петър Радев - два, а по един - Антон Учев, Георги Каракостов и Йордан Веселински.

Следващият мач бе между отборите на Възраждане 2020 София и Беласица Петрич набор 2009 и завърши при равен резултат 3:3. Головете за столичани реализираха Мартин Мунчев - 2 и Мартин Шопов. За Беласица точни бяха Филип Георгиев - 2 и един Митко Василев. Турнирът продължава.