Динамо (Брест) записа първа победа в първенството на Беларус. Шампионите от миналата кампания се наложиха с 1:0 при гостуването си на Слуцк в мач от втория кръг.

Единственият гол мача вкара Артьом Милевский в 19-ата минута.

Срещата започна равностойно, когато се стигна до 19-ата минута. Тогава центриране от пряк свободен удар на Бакай бе отклонено от Нойок. Топката стигна до Милевский, който я прати във вратата.

През второто полувреме Слуцк бе по-активният отбор, но не съумя да вкара гол. В заключителните минути и гредата помогна на Динамо.

БАТЕ (Борисов) записа второ поредно поражение. Тимът загуби с 1:2 гостуването си на Славия (Мозир), след като допусна обрат.

Резултатът откри исландеца Вилум Вилумсон след хубав пробив отдясно и неспасяем удар в далечния ъгъл в 10-ата минута. Славия изравни в 32-ата минута чрез Никита Мелников.

Три минути след подновяването на играта домакините стигнаха до обрат след нов гол на Мелников. Нападателят се възползва от отлично центриране отдясно и засече топката във вратата.

Малко след това бившият футболист на Левски Франсис Нар пропусна отлична възможност да вкара трети гол за Славия. Ганаецът стреля над вратата от удобна позиция.

Лидери във временното класиране са Енергетик-БГУ и Торпедо (Жодино) с по 6 точки. Динамо (Брест) е трети с 4 пункта. Славия и Слуцк имат по 3, а БАТЕ е на дъното.

Защитник призова за спиране на първенството на Беларус

"Не се притеснявам за това по време на мача, но след края на срещата възникват съмнения: заразен ли съм днес?"