Отборът на Селтик стартира с успех защитата на титлата си от миналия сезон. Грандът на Шотландия, който е 46-кратен шампион на страната, победи с 2:0 у дома срещу Рос Каунти в среща от първия кръг, играна пред повече от 45 хиляди зрители.

В четвъртата минути от дузпа се разписа нападателят Лий Грифитс, а норвежкият национал Стефан Йохансен добави още едно попадение в края на първото полувреме.

В по-късен етап от срещата голмайсторът Грифитс беше заменен принудително заради контузия. Участието му в мача-реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига срещу Карабах (Азербайджан) през следващата седмица остава под въпрос.

"Зелено-белите" победиха с 1:0 у дома в първата среща между двата отбора. Селтик не е губил двубой на старта на шампионата в Шотландия от 1997 година насам.