Понятието "класическо дерби" сякаш вече не съществува във френския футбол. За пореден път тази теза бе доказана тази вечер, когато ПСЖ спечели голямата битка с Олимпик (Марсилия) със звучното 5:1.

Още по-фрапантното в случая е, че този разгром бе нанесен насред митичния храм на ОМ "Стад Велодром".

По този начин хората на Унай Емери записаха втори велик успех в рамките на 2 седмици, което със сигурност ще се хареса на взискателните им арабски собственици. Победата над Марсилия обаче не се оказа достатъчна за първото място в Лига 1. То все още е заето от Монако, който има преднина от 3 точки. ОМ пък е на седмата позиция с 39 пункта.

Снимка 280660

Всичко започна по фамозен начин за ПСЖ, тъй като резултатът беше открит още в 6-ата минута. Столичани демонстрираха заучено положение, което хвана по бели гащи съперниците им и в крайна сметка завърши с гол на Маркиньос.

Десет минути преднината на шампионите бе удвоена от Единсон Кавани, който бе изведен на ръба на засадата от Пасторе и с елегантно копване матира Йоан Пеле.

Класиката 0:3 дойде чак в 50-ата минута, когато Лукас Моура наказа едно сериозно недоразумение между Винкьор и Роландо. Новото попълнение Юлиан Дракслер навлезе още по-дълбоко в сърцето на феновете на ПСЖ, след като успя да вкара гол и на вечния враг. Това се случи в 61-ата минута, когато световният шампион с Германия се разписа след асистенция на Муние.

Снимка 280661

Марсилия стигна до почетен гол в 70-ата минута, когато отблизо Род Фани намали до 1:4,но вместо ръкопляскания получи солидна доза псувни от вече полупразните трибуни на "Стад Велодром".

Крайното 1:5 оформи Блейз Матуиди, който завърши многоходова комбинация на своя тим с елегантен изстрел от границата на наказателното поле.

Снимка 280662

МАРСИЛИЯ - ПСЖ 1:5

0:1 Маркиньос (6"), 0:2 Кавани (16"), 0:3 Лукас Моура (50"), 0:4 Дракслер (61"), 1:4 Фани (70"), 1:5 Мауиди (72")

СТАДИОН: "Стад Велодром"

СЪДИЯ: Б. Бастиен

МАРСИЛИЯ: Пеле, Фани, Евра, Роландо, Сакай, Пайе, Винкьор, Товен, Лопес, Замбо Ангиса, Н"Джие (резерви: Самба, Дориа, Кабеля, Сансон, Бедимо, Сертич, Рабияр)

ПСЖ:Трап, Силва, Муние, Курзава, Маркиньос, Матуиди, Пасторе, Верати, Моура, Рабио, Кавани (резерви: Ареола, Кимпембе, Ди Мария, Орие, Бен Арфа, Дракслер, Нкунку)