Пари Сен Жермен спечели Купата на Лигата във Франция. Столичният гранд победи на финала Лион с 2:1. Треньорът на ПСЖ Лоран Блан не можеше да разчита на суперзвездата си Златан Ибрахимович, който е контузен.

В негово отсъствие обаче отлично се справи Единсон Кавани. Уругвайската машина за голове се превърна в героя на мача, след като заби първите два гола. Кавани откри резултата още в 4-ата минута, а в 33-ата се разписа и от дузпа, за да осигури комфортна преднина на своя отбор. Дузпата беше спорна, след като Лукас се сблъска във въздуха с вратаря на Лион Антони Лопес. Реферът обаче побърза да посочи "бялата точка".

Този негативен развой като че ли окончателно пречупи съперника. Силите на Лион стигнаха само за почетно попадение, което вкара Алекс Лаказет в 56-ата минута. Острието се разписа със силен шут по диагонала в долния десен ъгъл.

Сега ПСЖ е пред златен дубъл, защото води с 10 точки в Лига 1 пред Монако. До края на първенството остават само 5 кръга.

ЛИОН - ПСЖ 1:2

0:1 Единсон Кавани (4), 0:2 Единсон Кавани (33-дузпа), 1:2 Алекс Лаказет (56)