Шампионът на Франция и съперник на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига Пари Сен Жермен разгроми Дижон с 3:0 на "Парк де Пренс" в двубой от 6-ия кръг на Лига 1. Мачът премина при пълното превъзходство на домакините.

Те откриха резултата още в 15-ата минута. 35-годишният бразилец Максуел, който през лятото поднови договора си, центрира в наказателното поле и Адам Ланг от Дижон отклони топката в собствената си врата. Парижани направиха куп пропуски през първото полувреме, но все пак в 26-ата минута Рабио спечели дузпа и Кавани направи резултата 2:0.

Второто полувреме също продължи под диктовката на ПСЖ. В 67-ата минута Лукас Моура направи резултата класически след нова асистенция на Максуел. Единствената възможност пред гостите се откри в 33-ата минута, но ударът на Мехди Абеид срещна гредата.

След тази победа ПСЖ се изравни на върха във временното класиране с Монако. И двата тима имат по 13 точки, но монегаските са с мач по-малко. Дижон пък има 4 точки и заема 18-о място в подреждането.

В друг мач от кръга отборът на Лил допусна четвърта загуба за сезона, след като отстъпи с 1:2 у дома пред Тулуза. Така северняците затънаха още по-дълбоко в кризата, докато гостите се изкачиха временно на второто място в класирането.

В герой за Тулуза се превърна Ула Тойвонен, който се разписа на два пъти във вратата на домакините. Той откри резултата в 12-ата минута, а в 77-ата донесе успеха на своя тим, след като преди това черногорецът Марко Баша беше изравнил. С поредната загуба Лил затъна на 18-о място с актив от едва 4 точки.