Пари Сен Жермен стигна само до 0:0 срещу гостуващия отбор на Тулуза в последния мач от 26-ия кръг в Лига 1. Така парижани не можаха да се възползват от грешната стъпка на Монако срещу Бастия и разликата на върха се запази 3 точки. Нещо повече, те бяха застигнати от Ница на второто място.

Мачът премина при тотален натиск на ПСЖ, но отборът на Тулуза успя да запази вратата си суха. С множество пропуски се "отличи" Едисон Кавани, като през второто полувреме негов удар се отби от гредата. Лукас Моура също пропусна от изгодно положение.

Въпреки Марио Балотели: Ница победи

Въпреки Балотели: Ница победи

Отборът се изкачи на втора позиция в класирането

Може би най-добрата възможност за парижани дойде в 69-ата минута, когато след центриране от корнер стражът на Тулуза излезе неразчетено и Маркиньос стреля мощно с глава, но на голлинията топката се спря в тялото на съотборника му Преснел Кимпембе.

ПСЖ на два пъти през първата част претендира за дузпи, като и в двете ситуации играчи на Тулуза играха с ръка в наказателното поле, но съдията не видя основание да посочи бялата точка.

Така мачът завърши без победител, като двата тима разделиха по една точка и ПСЖ вече има актив от 56 и така остава на 2-ата позиция във временното класиране, колкото има и Ница. Води Монако с 39 точки. Тулуза пък е с 34 точки на 9-ото място в таблицата.