Пари Сен Жермен се класира за финала в турнира за Купата на Франция след изразителна победа над Монако с 5:0.

Дерби между отборите, които си оспорват титлата в първенството, не се получи, защото монегаските излязоха без всичките си титуляри.

Старши треньорът на тима от княжеството Леонардо Жардим предпочете да запази силите на звездите си за оставащите мачове в Лига 1 и полуфиналните битки с Ювентус в Шампионската лига, а това максимално улесни задачата на ПСЖ.

В 26-ата минута Морган Де Санктис допусна груба грешка, като изпусна топката в краката на Единсон Кавани, който я добута до Юлиан Дракслер и той откри резултата. Малко след това Анхел ди Мария центрира по земята и Кавани вкара много красив гол с пета за 2:0.

Публиката на "Парк де Пренс" продължи да се забавлява и през второто полувреме. В 50-ата минута Сафуан Мбае си заби автогол при опит да избие топката след центриране от левия фланг, а 52-ата Блес Матюиди засече на празна врата подаване на Ди Мария. Последният гол бе дело на защитника Маркиньос в 90-ата минута с добавка отблизо.

ПСЖ - МОНАКО 5:0

1:0 Ю. Дракслер (26), 2:0 Е. Кавани (31), 3:0 С. Мбае-автогол (50), 4:0 Б. Матюиди (52), 5:0 Маркиньос (90)