Беларуският гранд Динамо (Минск) постигна първа победа едва в третия кръг на местното първенство. Тимът воден от Сегей Гуренко се наложи с 2:0 над Торпедо Белаз (Жодино). За гостите това беше първа загуба и първи мач, в който допускат гол, след като бяха постигнали две победи с по 1:0.

Городея излъга Белшина в дербито на аутсайдерите в Беларус

Лазар Сайчич вкара победния гол

Домакините доминираха през цялата среща и решиха нещата още преди почивката. Климович откри резултата в 21-ата минута, а Бручич оформи крайното 2:0 в 42-ата минута.

Динамо пропусна отлична възможност да поведе още в третата минута. Тогава Климович прекрасно свали топката към Иван Бахар, който влезе в наказателното поле, но не можа да преодолее вратаря на гостите. Изстрелът му мина покрай вратата.

Превъзходството на Динамо логично доведе до гол. В 21-ата минута Владислав Климович вкара след грешка в защитата на Торпедо. Ударът му беше изключително прецизен от границата на наказателното поле.

Гостите стигнаха до една от редките си възможности в 32-ата минута. След отлично центриране Юсов стреля с глава от добра позиция, но вратарят Плотников беше на мястото си.

Малко преди почивката Динамо поведе с 2:0. След ъглов удар Динга стреля с глава, Бушма отклони топката, но тя отиде на крака на Бручич, който я прати с лекота в опразнената врата.

След почивката домакините заложиха на по-предпазлива игра. Те продължиха да контролират събитията на терена, въпреки че съперникът им играеше повече с топката.

Най-добрата възможност през втората част се откри пред Бручич. Той отправи отличен удар, но вратарят Бушма покза класата си и след великолепна намеса отклони топката.

Така Динамо (Минск) се изкачи на девето място с 3 точки и голова разлика 4:4. Торпедо остана на четвърта позиция с 6 точки и голва разлика 2:2.

Утре първенството на Беларус ни предлага още три много интересни мача. От 15:30 часа Шахтьор ще посрещне в Солигорск Неман (Гродно). Два часа по-късно БАТЕ (Борисов) ще приеме на "Арена Борисов" Рух (Брест).

От 19:30 часа другият тим от Брест - Динамо ще има за съперник силния състав на Славия (Мозир).