Отборът на Монако победи с 3:1 единайсеторката на Пари Сен Жермен. Един от съперниците на Лудогорец в група "А" на Шампионската лига падна като гост в 3-я кръг на местното първенство.

ПСЖ имаше две победи до момента, но остава с 6 точки в актива си, а Монако излезе начело във временното подреждане във Франция със 7 точки от два успеха и един хикс.

Домакините от Монако бяха по-активни и да полувремето дръпнаха с 2:0 с попадения на Жоао Моутиньо и Фабиньо.

Иначе в 11-ата минута Анхел ди Мария опита удар към вратата на Монако, но не застраши Даниел Субашич. Две минути по-късно, в 13-ата Моутиньо получи топката от Джибрил Сидибе и вкара за 1:0.

Монако натисна още по-стабилно съперника и в рамките на две минути и Бернардо Силва, и Валер Жермен внесоха напрежение пред вратата на ПСЖ.

Единсон Кавани пък стреля не лошо в 23-ата минута, но в добавеното време на първото полувреме Давид Луис фаулира в наказателното поле Жемерсон и последва дузпа за Монако. Фабиньо бе точен във втората минута на добавеното време и така домакините поведоха с 2:0.

След почивката пак Кавани имаше шанс в 48-ата минута, но успя да се разпише за 2:1 чак в 63-ата, когато получи топката след страхотна асистенция на Серж Орие, който с глава свали топката към аржентинеца.

Орие пък имаше нещастието да си отбележи автогол в 80-ата минута. Това се случи след като при шут на Сидибе топката се отби в крака на Серж и влезе във вратата на ПСЖ за крайното 3:1 за Монако.