Отборът на Олимпик (Марсилия) стартира със загуба новия сезон в Лига 1. Грандът допусна домакинско поражение от Каен с 0:1, а множеството пропуски лишиха селекцията на Марсело Биелса поне от точката.

В герой за гостите се превърна халфът Анри Делор, който със зверски шут под гредата не остави никакви шансове на Стив Манданда. И въпреки, че въпросното попадение падна едва в 27-ата минута, ОМ така и не намери верния начин, с който да бъде преодолян опитният Реми Веркутър. С най-много и фрапантни пропуски се отличи аржентинската резерва-Лукас Окампос.

Припомняме, че през това лято марсилци бяха напуснати от много основни футболисти и в момента клубът дава шанс за изява на много перспективни таланти от собствената си школа.

В другия интересен мач за деня, Монако демонстрира високите си амбиции, печелейки тежката си визита на Ница с 1:2. Момчетата на Леонардо Жардим не стартираха по най-добрия начин и бяха наказани от бившия си игра-Валер Жерман. Мачът се обърна надолу с глава в 45-ата минута, когато Боскагли от домакините получи червен картон. Това даде нужния устрем за монегаските, които с много желание се добраха до трите точки след попадения на Бернардо Силва и Курзава.

Новаците от Анже се завърна по фантастичен начин във френския елит, след като спечелиха гостуването си на Монпелие  с 2:0. В директна битка между останалите два отбора, които  тази година ще се подвизават в Лига 1, Троа и ГФКО Аячо завършиха при нулево реми.