Марсилия започна неуспешно новия сезон във френската Лига 1, след като пропиля аванс от два голва при 4:4 като гост на Рен. Три от осемте гола паднаха в последните три минути, включително два за домакините. Хатем Бен Арфа направи дебюта си за Марсилия след трансфера си от шампиона Лион през лятото. Той вкара един и изработи друг от голевете, докато Марсилия поведе с 3:1 на почивката.

За Рен два на два пъти се разписа Оливие Томер, а ветеранът Бруно Шейру донесе точката в края. „Наистина сме много разочаровани, защото в повечето време държахме нещата под контрол”, коментира Бен Арфа. Марсилия се надява на по-добро начало от миналия сезон, когато спечели само 7 т. от първите 9 кръга.

Вицешампионът Бордо стартира с победа, след като попадения през второто полувреме на новото попълнение Йоан Гуфран и на Фернандо Кавенаги осигуриха 2:1 над Каен.

Въпреки че имаше здравословни проблеми, Клод Макелеле успя да дебютира за Пари СЖ. Въпреки това отборът му загуби с 0:1 като гост на Монако след късен гол на Фредерик Нимани. „Все още имаме да работим много върху подготовката си, коментира Макелеле. –Смятам, че в отбора има много качество, но тлябва с желязна ръка да изчистим грешките, които правим. Смятам, че заслужавахме повече от първия си мач.”