Седрик Итен спаси лидера в шотландското футболно първенство Рейнджърс от първа загуба за сезона. Домакините от Мъдъруел водеха дълго време с 1:0 и станаха едва третият отбор взел точка на "сините". Равенството 1:1 е първо за Рейнджърс в последните 16 мача.

Деванте Коул откри за Мъдъруел след центрране наа Антъни Уот в 21-ата минута. Голмайсторът извади една топка от голлинията след удар с глава на Конър Голдсън.

Снимка 514280

Седрик Итен изравни в 72-ата минута след точен удар глава. Центрирането беше на Борна Баришич. Според хората от щаба на Мъдъруел при атаката на "сините" е имало засада.

Така Рейнджърс има 66 точки от 72 възможни след 24 изиграни мача. Разликата с втория Селтик е 21 точки, но "детелините" са с 3 срещи по-малко.

Мъдъруел е на предпослената 11-а позиция с 19 точки, колкото има и последният Хамилтън. Десетият Рос Каунти е с 20 точки.