Отборът на Косово постигна престижно равенство с участника на Мондиал 2018 Дания (2:2)в приятелски мач. По този начин новосформираната балканска държава подсказа, че на нашите национали няма да им бъде никак лесно в понеделник, когато им гостуваме в Прищина в двубой от квалификациите за Евро 2020.

Въпреки неофициалния характер на мача, домакините дадоха всичко от себе си.

Те излязоха напред в резултата в 42-ата минута с попадение на Амир Рахмани. Футболистът на Динамо (Загреб) беше точен с глава след центриране от фаул.

Датчаните заиграха по-атакуващо след почивката и в 63-ата минута получиха дузпа, която звездата на Тотнъм Кристиан Ериксен реализира. Не след дълго обаче Бесарт Челина отново даде преднина на Косово. Чак в добавеното време Хьойберг измъкна "Червения динамит" - 2:2.

Националите с последна тренировка преди мача с Черна гора (СНИМКИ)