Холандия започна убедително квалификациите за Евро 2020, след като "лалетата" победиха Беларус с категоричен резултат - 4:0.

Над всички мача бе нападателят Мемфис Депай, който бе замесен във всяко едно от 4-те попадения. Футболистът на Лион вкара два от головете, а за другите два се отчете с асистенция.

Интригата до голяма степен приключи след само 20 минути игра. "Лалетата" дръпнаха в резултата след само 60 секунди, когато Депай вдигна публиката на крака.

След още 20 минути игра нападателят се отчете с асистенция към Жоржиньо Вайналдум, който покачи на 2:0 - резултат, при който дойде почивката.

През второто полувреме домакините продължиха да атакуват в търсене на още попадения. В 55-ата минута Депай от дузпа вкара за 3:0, а малко преди края на мача Ван Дайк оформи крайния резултат.

След няколко дни на холандците им предстои следващия сблъсък, който ги противопоставя на Германия.

В другата среща от група "С" Северна Ирландия спечели с 2:0 над Естония след попадения на Макгин (56) и Дейвис (75).