Франция победи Англия с 3:2 в приятелски мач, игран на стадион "Сен Дени".

Точни за домакините бяха Умтити, Сидибе и Дембеле, докато на два пъти за гостите се разписваше Хари Кейн.

Именно с гол на тарана на Тотнъм англичаните поведоха с 1:0 още в 9-ата минута на сблъсъка.

Домакините отговориха повече от добре, като преди почивката вече водеха с 2:1.

Шедьовър на Оливие Жиру не стигна на Франция, Швеция е номер едно в Група "А"

2:1 за Тре конур и първо място за тима

Точни в тяхна полза бяха Умтити и Сидибе. Първият се разписа в 22-ата минута, а вторият бе точен минута и половина преди последния сигнал за първата част.

Четири минути след почивката Англия получи право да изпълни единайсетметров наказателен удар. Зад топката застана Кейн, който не сгреши, вкарвайки за 2:2. За нарушението си при дузпата от игра бе изгонен Рафаел Варан.

Хари Кейн спаси Англия в 93-ата минута и лиши Шотландия от мечтаната победа

Двубоят завърши 2:2

Крайното 3:2 оформи Дембеле, с гола си 12 минути преди финала на сблъсъка.

Предвид трагичните събития на Острова преди повече от месец, Франция и Англия отново се оказаха обединени в болката от тероризма, както бе през 2015 г. на стадион "Уембли" само няколко дни след жестокия атентат в Париж.

Сега на "Сен Дени" беше почетена паметта на загиналите в Лондон и Манчестър, като в официалната ложа бяха министър-председателят на Великобритания Тереза Мей и френският президент Еманюел Макрон.

Статистиката в последните шест мача е на страната на Франция - четири победи, равен и загуба.