Голямото дерби на Холандия завърши без победител. Фейенорд и Аякс изиграха вълнуващ двубой, който приключи при равенство 1:1. По-недоволни от случилото се трябва да бъдат гостите, които водеха в резултата пет минути преди края на емблематичния сблъсък.

След равностойно първо полувреме, Аякс успя да нанесе своя удар в 55-ата минута. В прегръдките на своите колеги попадна детето-чудо -Каспер Долберг. Датчанинът получи подаване от съотборник, финтира великолепно Ван дер Хейден, след което копна елегантно над плонжа на Брад Джоунс.

Финалният натиск на домакините все пак даде ефект в 85-ата минута. Влезлият като резерва Елиа центрира към дебнещия от втора позиция Дирк Каут, който с летящ плонж матира Онана.

Равенството остави ротердамци на върха в Ередивизи с актив от 28 точки. Аякс е втори с пет пункта по-малко, а тройката се допълва от ПСВ (Айндховен) с 21.

ФЕЙЕНОРД - АЯКС 1:1

0:1 Долберг (55"), 1:1 Каут (85")

СТАДИОН: "Де Кюип"

СЪДИЯ: Бьорн Кайперс

ФЕЙЕНОРД: Джоунс, Карсдроп, Фернандо, Конголо, Жан-Ари, Ел Ахамади, Каут, Вилхена, Башчикоглу, Йоргенсен, Торнстра (резерви: Нелом, Вийенович, Елиа, Воуденберг, Нелом, Бергхюис, Тапиа, Билоу, Нойвкооп, Густафсон, Крамер, Хансон)

АЯКС: Онана, Фелтман, Санчес, Виргевер, Синкгравен, Клаасен, Шьоне, Хаким, Траоре, Долберг, Юнес (резерви: Тете, Ридевалд, Базоер, Ел Гази, Вестерман, Касиера, Ван де Бек, Бур, Дйкс)