По изключително драматичен начин бе решен победителят в турнира Копа Либертадорес! Той се казва Ривър Плейт, след като тимът на Марсело Гаярдо се наложи над големия съперник Бока Хуниорс с 3:1 след продължения.

В редовното време двата отбора завършиха при равенство 1:1.

Двубоят се игра пред препълнените трибуни на "Сантяго Бернабеу" в Мадрид, а зрелището бе изгледано на живо от куп футболни звезди, сред които и Лионел Меси.

Снимка 394307

Първото полувреме премина под диктовката на играчите на Бока, които контролираха събитията на терена и имаха някои добри възможности за попадение след статични положения, а основната заплаха за вратата на Ривър бе Дарио Бенедето.

Точно последният хвърли в екстаз привържениците на "сините" минута преди края на първото полувреме!

Нападателят на Бока успя да излезе на добра позиция срещу вратаря на Ривър, пращайки топката в мрежата за 1:0!

Снимка 394320

През вторите 45 минути обаче играчите на Марсело Гаярдо настъпиха газта в търсене на изравнително попадение, което дойде в 67-ата минута!

Лукас Прато получи топката на точката на дузпата и с точен удар вкара за 1:1!

До края на редовното време до ново попадение не се стигна и така мачът влезе в продължения!

Малко след тяхното начало Бариос остави Бока с 10 души, тъй като получи втори жълт картон и бе изгонен.

Снимка 394319

Кулминацията дойде в началото на второто продължение, когато Ривър Плейт стигна до пълен обрат след попадение на Кинтеро за 2:1!

Секунди преди края на срещата Гонсалес също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайния резултат 3:1!

И така, след 2:2 в първия мач на "Бонбонера" и успех в Мадрид, историческият първи финал между Ривър Плейт и Бока Хуниорс за Копа Либертадорес, завърши с трофей за момчетата на Марсело Гаярдо!