В отложен мач от 23-ия кръг на руската Висша лига Динамо (Москва) победи с 2:0 като гост Краснодар и се затвърди на шестото място в класирането.

Домакините шансовете си да изместят Локомотив (Москва) от втората позиция и това означава, че "железничарите" ще играят директно в групите на Шампионската лига. Краснодар все пак ще се опита да задържи преднината си от 2 точки пред ЦСКА (Москва) и да финишира трети.

Ключовият момент в днешния мач беше червеният картон на вратаря на домакините Матвей Сафонов още в 17-ата минута. Той напусна наказателното си поле, за да изчисти топката, но закъсня и фаулира Вячеслав Грульов, а реферът Михаил Вилков не се поколеба да го изпрати да се къпе преждемвременно.

С човек по-малко за Краснодар стана много трудно, въпреки че преди това момчетата на Сегей Матвеев имаха надмощие. В 26-ата минута Грульов стреля силно, топката леко се отклони от крака на Егор Сорокин и заблуди резервния страж Денис Адамов.

"Биковете" се постараха да стигнат поне до равенството и имаха няколко възможности да изравнят, но не се възползваха от тях. В добавеното време Жоаозиньо подпечата трите точки за Динамо с красив гол срещу бившия си отбор.