Вицешампионът на Португалия Бенфика загуби с 0:3 гостуването си в Порто на Боавища и допусна най-голямото си поражение в шампионата за последните десет години. Мачът беше от шестия кръг на Примейра Лига и "орлите" са на второ място с 15 точки, на точка зад лидера Спортинг.

За домакините попаденията отбелязаха Анхел Гомес в 18-ата минута, Алберт Алис в 38-ата минута и Янис Хамаш в 76-ата минута. Попадение на Бенфика беше отменено заради засада още в 11-ата минута.

Бенфика губи мач от националния шампионат с три или повече голове за първи път от 10 години насам. За последно отборът от Лисабон беше победен на 7 ноември 2010 година с 5:0 отново в Порто, но този път от гранда ФК Порто.

Бенфика прекъсна и серията си от седем поредни победи във всички турнири. В груповата фаза на Лига Европа "орлите" имат два успеха от два мача.

Станимир Стоилов е фаворит да поеме Кайзериспор?