В сряда Лудогорец посреща Базел на Националния стадион „Васил Левски" в мач от груповата фаза на Шампионската лига, а швейцарският шампион ще дойде в София със самочувствие, след като спечели с 1:0 тежкото гостуване на Йънг Бойс в мач от 12-ия кръг на швейцарското първенство.

Двубоят в Берн не бе особено качествен като двата отбора не впечатлиха с изявите си. След безинтересни първи 30 минути, сякаш от нищото Базел стигна до гол в 31-ата минута. Рошат сбърка една топка в половината на Базел, Делгадо я овладя и подаде към Емболо, който намери успоредно на голлинията Шкелцен Гаши и албанецът хладнокръвно реализира за 1:0.

През второто полувреме оборотите малко се вдигнаха, но Йънг Бойс не съумя да стигне до гол и така Базел записа три точки.

С тяхна помощ шампионите ще бъдат начело поне за едно денонощие. Те са с актив от 25 точки, с 2 пред Цюрих, който има мач по-малко.

Съставът на Базел: Ваклик, Деген (70′ Хамуди), Джака, Сухи, Алийи, Серей Дие, Диас, Гаши (82′ Сио), Делгадо (77′ Фрай), Кала,  Емболо.