Уникална драма беляза края на беларуското първенство. Познатият у нас БАТЕ (Борисов) загуби титлата в последния кръг. Новият шампион е Шахтьор (Солигорск).

Преди последния кръг БАТЕ имаше аванс от една точка пред втория Шахтьор. Грандът от Борисов имаше тежко гостуване на Динамо (Минск), докато преследвачите приемаха ФК Минск.

БАТЕ така и не успя да пречупи съпротивата на Динамо и срещата завърши 0:0. Дори домакините пропуснаха дузпа чрез Шикавка в 21-ата минута.

В Солигорск ФК Минск излезе напред в резултата в 18-ата минута чрез Жердев. Шест минути по-късно Кендиш изравни. В началото на второто полувреме Шрамченко изведе гостите отново напред. В 72-ата минута Аркхипов изравни. Шахтьор трябваше да търси задължителна победа, защото в противен случай БАТЕ щеше да триумфира с титлата. В 85-ата минута ФК Минск остана с човек по-малко след директен червен картон за Сазончин. Последва мощен натиск на домакините, които стигнаха до гол във втората минута на добавеното време. Тогава Бегунов засече центриране от корнер на втора греда. Крайният резултат - 4:2, оформи Аркхипов в седмата минута на продължението.

Така Шахтьор събра 59 точки и спечели първенството, докато БАТЕ остана втори с точка по-малко.

Трети се нареди Торпедо (Жодино). "Белите" се възползваха от загубата на Неман (Гродно) с 1:3 от Динамо (Брест) и спечелиха сребърните медали след успех с 3:2 над Витебск далеч от дома.

ЦСКА "уволни" треньора на БАТЕ (Борисов)