Турският шампион Зейтинбюрну Истанбул спечели турнира група А на Европейската континентална купа и продължава в следващата фаза на надпреварата. Срещите се играха в Зимния дворец в София.

Днес турците постигнаха най-убедителната победа в групата, като се наложиха над израелския Бат Ям с 19:2. Украинците Олег Задойенко и Олексей Войцеховски направиха разликата. Задойенко отбеляза 5 гола, а Войцеховски отбеляза 4 шайби и направи 6 асистенции. В първите си два двубоя представителите на нашата югоизточна съседка срещнаха по сериозна съпротива от българския Ирбис-Скейт и сръбския Партизан. И в двата случая мачовете бяха решени в последните третини, благодарение на по-добрата физическа подготовка на играчите на Зейтинбюрну.

В последната среща от надпреварата Партизан се наложи в оспорван мач над шампиона на България, Ирбис с 4:2. Така сърбите заеха второто място в групата, българите останаха трети.

Юрай Душичка откри за българите след 12 минути игра. Сърбите отвърнаха с два бързи гола на Ристич и Комазец и поведоха с 2:1 след първата третина. Във втората част отново Комазаец ивеличи на 3:1, а Йотов намали за българите в 28-ата минута. В последната част Партизан затвърди попедата сис с още едно попадение.