Новият отбор на Вегас Найтс спечели гостуването си на Анахайм Дъкс и оглави класирането в тихоокеанската дивизия на НХЛ.

Сейнт Люис разгроми Едмънтън

Треньорът на канадците призна превъзходството на съперника

"Рицарите" направиха обрат, след като изоставаха в резултата с 0:2 минута преди края на втората третина. Джон Мансон откри за "патоците" в 10-та минута, а Дерек Грант увеличи в 26-та минута.

Джонатан Маршесо вкара първата шайба за Вегас 11 секунди преди втората пауза. Колъм Милър изравни в 43-та минута, а Джеймс Нийл даде аванс за гостите 9 минути преди сирената. Уилиам Карлсон, който не спира да бележи оформи крайния резултат 120 минути преди края на срещата.

В столичната дивизия също има нов водач - Кълмбъс Блу Джакетс. "Сините якета" победиха у дома Калгари Флеймс. Канадците все пак си тръгнаха с 1 точка, защото единственото попадение падна след 62 минути игра и бе дело на Джош Андерсон.

Резултати в НХЛ от мачовете играни в сряда, 22-ри ноември 2017-а:
Анахайм Дъкс - Вегас Голдън Найтс  2:4 (1-0, 1-1, 0-3)
Лос Анджелис Кингс - Уинипег Джетс 1:2 (0-1, 0-1, 1-0)
Колорадо Аваланч - Далас Страс 3:0 (0-0, 2-0, 1-0)
Аризона Койотс - Сан Хосе Шаркс 1:3 (0-1, 0-1, 1-1)
Нешвил Предейтърс - Монреал Канейдианс - 3:2 дузпи (1-1, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0д)
Тампа Бей Лайтинг - Чикаго Блекхоукс 3:2 прод. (0-2, 1-0, 1-0, 1-0)
Бъфало Сейбърс - Минесота Уайлд 4:5 (1-3, 2-2, 1-0)
Детройт Ред Уингс - Едмънтън Ойлърс 2:6 (2-2, 0-3, 0-1)
Флорида Пантърс - Торонто Мейпъл Лийфс 2:1 дузпи (0-0, 1-0, 0-1, 0-0, 2-1д)
Ню Джърси Девилс - Бостън Брюинс 2:3 дузпи (1-2, 2-2, 1-0, 0-0, 1-2д)
Ню Йорк Айлъндърс - Филаделфия Флайърс 4:3 прод. (1-1, 2-2, 0-0, 1-0)
Питсбърг Пингуинс - Ванкувър Канукс 2:5 (1-2, 0-2, 1-1)
Вашингтон Кепиталс - Отава Сенейтърс 5:2 (2-0, 2-1, 1-1)
Каролина Хурикейнс - Ню Йорк Рейнджърс 1:6 (1-3, 0-0, 0-3)
Кълъмбъс Блу Джакетс - Калгари Флеймс - 1:0 прод. (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)

Класирания, Източна конференция:
Столична дивизия: 1. Кълъмбъс Блу Джакетс 29 / 22,  1. Ню Джърси Девилс 28 точки / 21 точки, 2. 3. Ню Йорк Айлъндърс 26 /21, 4. Вашингтон Уизардс 25 / 23
Атлантическа дивизия: 1. Тампа Бей Лайтинг 34 / 21, 2. Торонто Мейпъл Лийфс 29 / 23, 3. Детройт Ред Уингс 23 / 22, 4. Бостън Брюинс 22 / 20

Западна конференция:
Централна дивизия: 1. Сейнт Луис Блус 33 точки / 22 мача, 2. Уинипег Джетс 29 / 21, 3. Нешвил Предейтърс 28 / 21, 4. Колорадо Аваланч 23 / 20
Тихоокеанска дивизия: 1. Вегас Голдън Найтс 27 / 20, 1. Лос Анджелис Кингс 26 / 22, 3. Калгари Флеймс 25 / 21, 4. Ванкувър Канукс 25 /22