Тампа Бей Лайтнинг стана шампион на НХЛ и за втори път в историята си спечели Купа Стенли, след като победи Далас Старс с 2:0 в шестия мач от финалната серия. Двубоят се проведе в Едмънтън. Както е известно, след подновяването на шампионата в Лигата всички мачове се играеха в Канада (Едмънтън и Монреал). Първият път, когато "светкавиците" печелят Купа Стенли е през 2004 г.

Брейдън Пойнт и Блейк Коулман вкараха по един гол за успеха. Пойнт беше точен 12:23 минути след началото на мача при числено предимство. Коулман се разписа 7:01 минути след началото на втората третина.

За първи път в историята на НХЛ четирима руски хокеисти от един отбор печелят Купа Стенли. За Тампа Бей Лайтнинг играят Никита Кучеров, Михаил Сергачов, Александър Волков и вратарят Андрей Василевски.