САЩ нанесе второ поражение на Германия на Световното първенство по хокей на лед, провеждащо се в словашките градове Кошице и Братислава.

Германия поведе чрез Фредерик Тифелс в 12-ата минута, но по-малко от 120 секунди по-късно Джеймс ван Римсдайк изравни за "янките". В началото на третата част Дилан Ларкин и Джак Ейхел оформиха победата за североамериканския отбор.

Започват решителните срещи на Световното първенство по хокей на лед

Германия ще измести домакина Словакия в Топ 8

Във двубой в Кошице, Финалндия постигна икономична победа с 3:0 срещу аутсайдера Франция и излезе начело в класирането в група "А". Йоел Кивиранта, Нико Микола и Йере Салинен вкараха по едно попадение във всяка една от третините.

Така Финландия, САЩ, Канада и Германия се класираха четвъртфиналите, а Франция и Великобритания ще определят изпадащия тим от групата.

8. Великобритания 0 точки, 5: 38

Канада и Дания имат по един мач по-малко. Останалите отбори са с по 6 срещи.

Чехия разгроми Австрия с 8:0 и се утвърди на второто място в група "B", срещите от която се играят в Братислава. Австрийците имат само една цел - да победят Италия в битката на аутсайдерите и да запазят елитния си статут.

Русия остана единственият непобеден отбор в турнира след шести пореден успех. "Сборная" се наложи над започналия първенството с 4 поредни победи тим на Швейцария с 3:0.

Артьом Анисимов откри още в 4-ата минута. Никита Кучеров удвои в средата на втората част и пак той заби третата шайба 5 минути преди сирената.

От този поток Русия, Чехия, Швеция и Швейцария се класираха за четвъртфиналите в четвъртък.

Канада и Латвия са с по 5 мача.

Днес и утре завършват двубоите от груповата фаза, Полуфиналите са в събота, а финалът е в неделя.