Сан Хосе Шаркс се наложи над Сейнт Луис Блус с 5-4 и поведе с 2-1 победи във финалната серия на Западната конференция на НХЛ.

Успехът едва в продължението. След 65:23 минути игра Ерик Карлсон отбеляза "златния" гол. Това беше второ попадение за него в мача.

Бостън поведе с 2-0 победи срещу Колорадо във финала на Източната конференция в НХЛ

Домакините направиха поредица от 10 последователни гола в последните два двубоя

Лоугън Кутюр успя да вкара срещата в добавено време след изравнителен гол гостите от Сан Хосе за 4-4 минута и 1 секунда преди сирената. Преди това хокеистите от Сейнт Луис бяха обърнали резултата от 1-3 на 4-3.

Две попадения са победителите отбеляза Джо Торнтън, техният страж Мартин Джоунс се отличи с 28 спасявания.

За Сейнт Луис головете бяха реализирани от Давид Парон на два пъти, Владимир Тарасенко и Александър Щеен. Трите асистенции на Колтън Парейко се оказаха недостатъчни за успеха. Джордън Бинингтън отрази 27 шайби.

Четвъртата среща от серията е отново в Сейнт Луис в петък срещу събота от 03:00 часа.