Русия победи Италия с 10-0 и на практика се класира за четвъртфинал на Световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Словакия. Това е най-убедителния успех на тима след разделянето на Съветския съюз през 1991 година.

Тази загуба на Скуадра Адзура не е рекордна. СССР разгроми през далечната 1967 Италия с 28-2.

Сан Хосе Шаркс взе третия мач срещу Сейнт Луис Блус след продължение

Гостите от Калифорния изравниха минута преди сирената

Вратарят Андрей Василевски направи "шътаут" със само 15 спасявания. Алксандър Овчечкин най-сетне отбеляза гола, като същото сториха Никита Зайцев, Иля Ковалчук и Динар Хафизулин.

Най-полезне за победата беше Евгени Кузнецов с два гола и две асистенции, а Никита Кучеров с вкара едно попадение и направи три асистенции. Евгени Дадонов заби две шайби, а Михаил Григоренко вкара една.

Новаците Италия и Великобритания са отчетливо най-слабите отбори на първенството и се очаква да напуснат "групата на майсторите".

Швейцария също върви напред с пълен актив в група "Б" след успех с 4:1 над Норвегия.

Олимпийският вицешампион Германия продължава да впечатлява и също записа четвърти пореден успех. Този път жертва станаха домакините от Словакия, които допуснаха обрат в последните две минути от мача. На практика германците се класираха за четвъртфинал, а Словакия запази само теоретични шансове за продължаване напред.

Маркус Айзеншмид изравни 112 секунди преди сирената, а Леон Драйзайтл донесе успеха след 59:33 минуту игра за крайното 3-2.