Нефтохимик докосва спасението във Втора лига. "Шейховете" победиха с 3:1 дубъла на Лудогорец на "Лазур". Срещата бе от 33-ия кръг на първенството.

"Орлите" поведоха още в 5-ата минута с гол на Бранимир Костадинов. Домакините стигнаха до изравнително попадение едва в 72-ата минута, когато Мохамед Брахими вкара от дузпа.

В 86-ата минута резервата Теодор Костов направи обрат за бургазлии. В добавеното време Нафтата стигна и до трети гол.

Така "шейховете" събраха 26 точки и изпревариха с една Локомотив (Горна Оряховица) в битката за спасение.

В последния кръг Нефтохимик гостува на Спортист (Своге). "Железничарите" имат визита в София на Септември.

Празник, порой, димки и много голове в "Надежда"

Локо (Сф) разби Созопол с 4:1

В другите мачове от днес Литекс победи Хебър с 3:1, а Миньор надви Септември (Симитли) с 1:0.