Баскетболният шампион на България при мъжете Лукойл Академик записа пета поредна победа от началото на сезона в НБЛ.

"Студентите" се наложиха като домакин с 91:69 над отбора на Ямбол.

Въпреки очакванията за лесна победа на шампионите, през първото полувреме те срещнаха сериозен отпор от своя съперник. Първата част приключи 20:19 за Лукойл, като домакините запазиха минимален аванс на почивката - 44:39.

След паузата обаче играчите на Тони Дечев вдигнаха значително оборотите, натрупвайки преднина от 21 точки в края на третата четвърт - 72:51. Това на практика предреши изхода на двубоя като финалната сирена дойде при 91:69 в полза на "студентите".

Христо Захариев бе най-резултатен за победата с 20 точки, а 15 добави Павлин Иванов. За гостите с дабъл-дабъл завърши Николай Върбанов след 22 точки и 10 борби, а Венцислав Петков приключи с 12 точки.

В другите мачове от днес Академик Бултекс 99 (Пловдив) победи като домакин с 98:76 Левски 2014, а в "Арена Ботевград" Балкан се наложи с 85:73 над Черно море Тича (Варна).