Левски Лукойл продължава със страхотното си представяне от началото на сезона в НБЛ. В среща от третия кръг "сините" разбиха гостуващия Академик (Пловдив) със  108:84 (18:17, 27:23, 30:22, 33:22).

За Академик поражението бе второ поредно. Тимът има и една победа от началото на сезона.

Домакините поведоха още от началото на мача и до самия му край не позволиха на пловдивчани да ги затруднят. На полувремето авансът на Левски Лукойл бе пет точки, а през втората част възпиниците на Константин Папазов вкараха цели 66 пункта.

Най-резултатен за победителите бе Венцислав Петков с 25 точки. Чавдар Костов добави 24 точки и 7 борби. С 18 точки и 10 борби завърши Данило Тасич, докато Христо Захариев добави 17 точки.

За гостите Йере Вучица вкара 23 точки, а Васил Бачев добави 10 точки.

Левски Лукойл публикува изискванията за зрители за неделния мач  с Академик (Пловдив)

Левски Лукойл публикува изискванията за зрители за неделния мач с Академик (Пловдив)

"Всеки наш мач отсега нататък ще преминава според всички изисквания на РЗИ, Министерството на здравеопазването и Министерството на младежта и спорта в условия на пандемията от COVID-19"