Левски Лукойл победи Ямбол с 86:76 (20:21, 21:18, 28:21, 17:16) в зала "Универсиада". Успехът бе десети за "сините" в НБЛ.

През първото полувреме играта бе напълно равностойна, като най-голямата разлика, с която поведе един от двата отбора, бе 6 точки за Левски Лукойл малко преди края на втората четвърт. Все пак почивката дойде при 41:39 за "сините".

Баскетболистите на Константин Папазов успяха да натрупат аванс в третата четвърт, като в един момент той премина 15 точки.

В заключителните 10 минути гостите от Ямбол опитаха да стопят пасива си, но го намалиха единствено до финалните 10 точки.

Най-резултатен за Левски Лукойл в срещата бе Христо Захариев с 22 точки, като към тях той добави и 11 борби. Тайрън Брезелтън добави 19 точки, а със 17 приключи Данило Тасич.

За Ямбол, който инкасира осма загуба за сезона, Ерик МакГил и Франклин Уилямс вкараха по 12 точки.