Баскетболистките на Берое се окичиха с бронзовите медали от първенството на България, след като победиха Нефтохимик в Бургас с 80-69. Така те постигнаха трети голям успех през тази година след сребърните медали в Адриатическата лига и бронзовите от турнира за Купата на България.

Нефтохимик водеше на почивката с 38-36, но не можа да стигне до трети мач в серията. Гостенките водени от Моник Рийд, която направи дабъл-дабъл натрупаха стабилна преднина в началото на последната четвърт.

Хасково изравни финалната серия срещу Монтана

Следващите срещи са в сряда и четвъртък

Американката Рийд вкара 28 точки и овладя 11 борби. Нейната сънародничка Джазмин Пъркинс завърши с 14 точки, а Сиера Уотсън с 11 точки. От българките резервата Мария Желязкова наниза 9 точки.

За домакините Ашли Прим отбеляза 19 точки, Габриела Костова 12 точки и Росица Йовчева 11 точки.

Тимът на Таня Гатева показа през този сезон, че е равностоен на „грандовете" Хасково и Монтана и дава серизона заявка за следващата кампания.