Шампионът Балкан се наложи над Черноморец с 87:64 (25:14, 16:10, 16:18, 30:22) като домакин в Ботевград във втория мач от финалния плейоф в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и поведе с 2:0 победи в серията за титлата. Играе се до три успеха от пет възможни двубоя, а Балкан може да защити трофея си от миналата година още на 1 юни в Бургас, когато ще се проведе третата среща. Ако се стигне до четвърти и евентуално пети двубой, то те ще се играят на 3 юни в Бургас и на 6 юни в Ботевград.

Състезателите на Балкан бяха по-ефективни при стрелбата, демонстрираха активна защита и спечелиха борбата под коша. Началото на мача бе равностойно, като домакините водеха само с точка - 15:14 по-малко от 4 минути преди края на първата част. Ботевградчани обаче приключиха стартовите 10 минути със серия от 10:0 и дръпнаха с 25:14. Гостите не отбелязаха кош и в следващите 2 минути, а Балкан се откъсна с 29:14. До почивката шампионите контролираха събитията на терена и след точни наказателни удари на Мануел Суарес вдигнаха разликата до 18 точки при 39:21 и оставащи по-малко от 3 минути. На почивката преднината на Балкан бе 41:24.

Домакините задържаха водачеството и в третата четвърт на двубоя, вдигайки разликата до 20 точки след тройка на Павлин Иванов за 44:24 при подновяването на играта. Баскетболистите на Черноморец хвърлиха много усилия да се доближат и намалиха пасива си до 9 точки 3 минути преди края на частта при 40:49. Пет поредни точки на Денг Адел пак увеличиха дистанцията, а преди последния период резултатът бе 57:42. До финала на срещата бургазлии не успяха да намерят начин да се противопоставят сериозно на Балкан, който в заключителните моменти записа и най-голямата си преднина от 27 точки при 71:44 и оставащи 7 минути.

Мануел Суарес отново бе водещата фигура за успеха на ботевградчани с 25 точки, 8 борби и 2 асистенции. Христо Захариев се включи с 16 точки, 3 борби и 2 асистенции, а Денг Адел завърши с 12 точки, 9 борби и 2 асистенции.

За Черноморец Мунис Туту се отчете с 13 точки, 4 борби и 3 асистенции, а Брайс Нзи допринесе с 12 точки и 12 борби, докато един от основните реализатори на тима Джордан Тъкър остана с 5 точки, 4 борби и 3 асистенции.