Балкан (Ботевград) спечели дербито на кръга в НБЛ и приземи Левски Лукойл след домакински успех със 79:71. Така ботевградчани сложиха точка на впечатляващата победна серия на "сините", която се простираше в седем поредни мача и бе започнала именно след загуба срещу балканци в началото на февруари.

След този развой в НБЛ има три отбора, които са с еднакъв баланс - Левски Лукойл, Балкан и Академик Бултекс имат по 40 точки.

Първата четвърт в "Арена Ботевград" не бе особено резултатна и след нейния край двата отбора бяха разделени само от точка - 17:16 в полза на домакините. Те взеха надмощие през втория период, в който добавиха още шест точки към преднината си, която бе набъбнала до 40:33 в средата на двубоя.

Дивон Уошингтън направи разликата за Балкан в третата част, след като в десетте минути след почивката вкара 11 от общо 22 точки на отбора, а дистанцията спрямо гостите от София вече бе двуцифрена - 62:52. В един момент от последната част разликата достигна 15 точки - 72:57, но тогава Божидар Аврамов поведе "сините" към обрат и серия от 10-0, която доближи гостите само на 5 точки при 72:67. Тогава Христо Захариев взе нещата в свои ръце и наниза пет поредни точки за 77:67, с които на практика сложи точка спора при оставащи 2 минути, a срещата приключи при 79:71.