Балкан (Ботевград) изравни финалната серия в НБЛ, след като надделя над Левски Лукойл в изключително оспорван и драматичен мач, триумфирайки със 105:99 след продължение в зала "Универсиада".

Вицешампионите заличиха изоставане от 10 точки след първото полувреме, за да поведат от своя страна с двуцифрен актив. В крайна сметка и те допуснаха срив във финалните минути и всичко се реши след продължение, завършило с триумф за ботевградчани.

Снимка 424935

Третата финална среща е в "Арена Ботевград" в понеделник.

Брендън Браун с 30 точки (5/7 от тройката) бе над всички за победителите, а Павлин Иванов реализира 20 точки за Балкан. Христо Захариев изигра фантастичен мач за Левски Лукойл - 26 точки, 8 борби и 6 отнети топки.

Снимка 424936

Срещата очаквано премина при сериозно напрежение на трибуните , като след края на мача наставникът на гостите Небойша Видич бе ударен с бутилка от минерална вода.